uaru

Скільки коштує видалити "8 зуб" у Львові?

Стоматологія Львів ціни цей запит у пошуковиках говорить, що вартість стоматологічних послуг є одним з головних критерій вибору стоматології.

Серед популярних запитів львів'яни цікавляться вартістю видалення 8-го зуба - зуба мудрості.

Зуб мудрості - рудимент?

Зуби мудрості, або треті моляри, є рудиментами нашої еволюційної історії. У наших далеких предків, які харчувалися грубою їжею, такою як коріння, сире м'ясо та листя, була потреба в додаткових зубах для їх перетирання. З часом, як змінився характер харчування та форма щелепи людини, потреба в них зменшилася. Сучасна людина використовує більш м'яку їжу та інструменти для її обробки, тому вони  стали менш важливими з функціональної точки зору.

“Вісімки” зазвичай прорізаються у віці від 17 до 25 років, але в деяких випадках це може статися пізніше або зовсім не статися. Через зменшення розміру щелепи в процесі еволюції, часто не вистачає місця для нормального прорізування, що може призвести до їх неправильного положення, застрявання або викликати інші проблеми, такі як інфекції, біль або пошкодження сусідніх.

У деяких випадках треті моляри можуть зрости нормально, при цьому не викликаючи при цьому жодних проблем, стаючи повноцінною частиною зубного ряду. Проте часто буває, що “вісімки” видаляють превентивно, бо лікарі ( не лише стоматологи) сходяться на думці, що від “третіх молярів” більше шкоди, ніж користі.

Навіщо людині зуби мудрості?

Лікарі-стоматологи звертають увагу на кілька ключових аспектів:

 1. Необхідність видалення: “Вісімки” часто не мають достатньо місця для нормального прорізування в щелепі, що може призвести до їхнього неправильного положення, застрявання (ретенції) або навіть до тиску на сусідні одиниці. Це може спричинити біль, інфекції, утворення кіст та інші ускладнення. У таких випадках стоматологи рекомендують резекцію.
 2. Профілактика майбутніх проблем: Навіть якщо “треті моляри” не викликають безпосередньо дискомфорту, їх резекція  може бути рекомендована як профілактичний захід проти майбутніх проблем, таких як труднощі з гігієною в складних для досягнення місцях, що може призвести до карієсу, захворювань ясен.
 3. Ретельне спостереження: У деяких випадках, якщо треті моляри ростуть правильно і не викликають проблем, стоматолог може рекомендувати лише ретельне спостереження за їх станом.
 4. Індивідуальний підхід: Рішення про видалення “вісімок” приймається індивідуально для кожного пацієнта, залежно від його особливостей анатомії щелепи, стану ротової порожнини, наявності симптомів та ризиків для здоров'я.
 5. Сучасні методи видалення: Видалення “вісімок” сьогодні є стандартною хірургічною процедурою, яка здійснюється під місцевим анестетиком або загальною анестезією для максимального комфорту пацієнта.

Важливо регулярно відвідувати стоматолога для оцінки стану та вчасного виявлення можливих захворювань.

Коли варто видаляти зуби мудрості?

Видалення “вісімок” стає обов'язковим у наступних випадках:

 1. Ретенція: Коли  “вісімки” застрягають у щелепі і не можуть прорізатися нормально, це може спричинити біль, інфекцію або натиск на сусідні одиниці.
 2. Неправильне положення: Якщо  треті моляри виростають під неправильним кутом, вони можуть тиснути на сусідні, що може призвести до їх переміщення або пошкодження.
 3. Карієс: Через важкодоступне розташування їх часто складно чистити, що підвищує ризик розвитку карієсу. Якщо карієс глибокий і не піддається лікуванню, “вісімку”, скоріш за все, доведеться усунути.
 4. Перикороніт: Це запалення тканини навколо частково прорізаного зуба. Якщо воно часто повторюється або призводить до серйозних інфекцій, “вісімки”рекомендують прибрати.
 5. Цисти або кісти: Розвиток цист навколо зубів мудрості може пошкодити щелепну кістку або сусідні зуби. У таких випадках резекція  необхідна.
 6. Проблеми з ортодонтичним лікуванням: У деяких випадках для досягнення оптимальних результатів ортодонтичного лікування.
 7. Інфекції та запалення : Якщо “вісімки” викликають постійні інфекції, запалення ясен або навіть впливають на загальний стан здоров'я, їх видалення стає необхідним.

Кожен випадок індивідуальний, тому рішення завжди приймається на основі детальної оцінки стоматологом чи оральним хірургом, враховуючи всі потенційні ризики та переваги для здоров'я пацієнта.

Коли не можна видаляти “восьмий зуб”?

Існують певні умови та ситуації, коли видалення може бути відкладено або вважається недоцільним:

 1. Активне запалення або інфекція: Якщо є активне запалення або інфекція, спочатку може знадобитися їх лікування антибіотиками або іншими засобами.
 2. Поганий загальний стан здоров'я: У пацієнтів з серйозними загальними захворюваннями або зниженою імунною відповіддю процедуру може бути відкладено до моменту стабілізації стану здоров'я.
 3. Проблеми з згортанням крові: Пацієнти, які приймають антикоагулянти або мають розлади згортання крові, можуть потребувати спеціальної підготовки або тимчасового припинення лікування.
 4. Високий ризик ускладнень: У деяких випадках, наприклад, коли зуб мудрості тісно пов'язаний з нервом нижньої щелепи, ризик ускладнень може переважати потенційну користь від видалення.
 5. Вагітність: Для вагітних жінок видалення часто відкладається до післяпологового періоду, особливо якщо воно не є невідкладним, щоб уникнути стресу та використання анестезії.
 6. Старший вік: У літніх пацієнтів треті моляри часто залишають на місці, якщо вони не викликають проблем, оскільки процес загоєння може бути ускладнений віком.

У кожному випадку рішення про видалення приймається індивідуально після детальної оцінки стоматологом або хірургом, враховуючи всі ризики, потенційну користь для здоров'я пацієнта та його загальний стан.

Видалити зуб мудрості ціна Львів

У Віднова стоматологія Львів ціни на видалення зуба мудрості від 1900 гривень. З повним переліком стоматологічних послуг можна ознайомитись  на сайті в розділі “Ціни”.

Відгуки