uaru

Що таке птоз грудей і чому він виникає?

Підтяжка грудей ціна топ-запит серед молодих матусь, які після вагітності, пологів чи завершення грудного годування мріють повернути собі дородові форми.

На жаль, багато новоспечених матусь вже добре знайомі з терміном “птоз”. Що він означає? Які є стадії птозу? Про це ми з’ясуємо в цій статті.

Птоз грудей: причини та наслідки

Медичний термін "птоз" означає обвисання або опущення органу або його частини, що може стосуватися різних частин тіла, включаючи повіки, груди, нирки тощо. Найчастіше термін застосовується для опису обвисання грудей (мамарний птоз) або опущення верхньої або нижньої повіки (блефароптоз).

Птоз може виникнути з різних причин, залежно від органу, який він стосується. До загальних причин відносяться:

 • Вікові зміни: Втрата еластичності шкіри та ослаблення м'язів з віком є природним процесом, що може призвести до птозу.
 • Генетична схильність: У деяких випадках птоз може бути спадковим.
 • Травми: Пошкодження м'язів або нервів, що підтримують орган, може призвести до його обвисання.
 • Хірургічні втручання: Операції, особливо в області очей або грудей, можуть спричинити птоз як ускладнення.
 • Вагітність і годування грудьми: Збільшення грудей під час вагітності та годування може призвести до мамарного птозу через розтягування шкіри та м'язів.

Стадії птозу

Умовно птоз можна розділити на кілька стадій, особливо коли мова йде про мамарний птоз:

 1. Перша стадія (легкий птоз): Невелике обвисання, при якому сосок знаходиться на рівні складки під грудьми або трохи вище.
 2. Друга стадія (середній птоз): Сосок знаходиться трохи нижче складки під грудьми, але вище нижньої точки.
 3. Третя стадія (виражений птоз): Сосок знаходиться значно нижче складки під грудьми і спрямований вниз.
 4. Четверта стадія (надзвичайно виражений птоз): Груди значно обвислі, сосок спрямований вниз і розташований на найнижчій точці грудей.

Важливо розуміти, що лікування птозу залежить від його причини та стадії. У деяких випадках можливе хірургічне втручання для корекції обвислого органу.

Чим небезпечний птоз?

Птоз грудей, або обвисання, може створювати ряд незручностей і проблем, що впливають не тільки на зовнішній вигляд, але й на фізичний комфорт і психологічний стан жінки.

Фізичний дискомфорт

 1. Біль у спині і плечах. Проблеми з поставою: Важкі обвислі груди можуть збільшити навантаження на хребет і м'язи спини, провокуючи біль та дискомфорт.
 2. Труднощі при заняттях спортом: Обвислі груди можуть створювати додаткові труднощі та незручності під час фізичних вправ, особливо при бігу та стрибках.

Естетичні та психологічні аспекти

 1. Незадоволення власним виглядом: Зміна форми і обвисання може негативно впливати на самооцінку жінки, її впевненість у собі та сприйняття власної привабливості.
 2. Обмеження у виборі одягу: Птоз може обмежувати вибір одягу, особливо топів і суконь з глибоким декольте або відкритими плечима, через необхідність носіння спеціалізованого бюстгальтера для підтримки.
 3. Емоційний дискомфорт і стрес: Незадоволення зовнішнім виглядом бюстуможе викликати стрес, анксіозність та навіть депресивні стани, особливо у суспільствах, де велика увага приділяється зовнішності.

Медичні проблеми

 1. Проблеми зі шкірою: Під звисаючими грудьми можуть формуватися піт і тріщини на шкірі, що створює сприятливе середовище для розвитку дерматитів та інфекцій.
 2. Біль у грудях: В деяких випадках птоз може сприяти появі болю через зміну положення молочних залоз.

Таким чином, птоз може мати значний вплив на якість життя жінки, обмежуючи її фізичну активність, впливаючи на емоційний стан і соціальне життя.

Як позбутись птозу грудей?

Для корекції птозу грудей існує кілька варіантів, які можуть варіюватися залежно від ступеня птозу, загального стану здоров'я жінки, її віку та індивідуальних побажань. Основними методами боротьби з птозом є хірургічні втручання, але існують і нехірургічні підходи для мінімальних корекцій або як підтримка після операції.

Хірургічні методи

 1. Мастопексія (підтяжка грудей). Це основний хірургічний метод, спрямований на корекцію птозу. Під час мастопексії видаляється зайва шкіра, молочні залози підтягуються, а соски переносяться на більш високе і естетично правильне положення. Ця процедура дозволяє повернути грудям більш молодий і підтягнутий вигляд.
 2. Імпланти. Для додання грудям об'єму та покращення форми можуть використовуватися імплантати. Іноді імплантати використовуються в комбінації з мастопексією для досягнення оптимального результату.
 3. Ліпофілінг. Ця процедура включає пересадку власної жирової тканини пацієнтки для збільшення об'єму і корекції птозу. Ліпофілінг може використовуватися як самостійний метод або в комбінації з мастопексією.

Нехірургічні методи

 1. Вправи для зміцнення грудних м'язів. Регулярні фізичні вправи, спрямовані на зміцнення м'язів грудей та верхньої частини тіла, можуть допомогти підтримати  і надати їм більш підтягнутого вигляду.
 2. Косметичні засоби. Деякі креми та серуми можуть тимчасово покращити зовнішній вигляд шкіри, зробити її більш еластичною і пружною.
 3. Носіння правильно підібраного бюстгальтера. Спеціалізоване нижнє білизна може візуально підтримати і зменшити візуальний ефект птозу.

Вибір методу залежить від показань пацієнта та рекомендацій лікаря.

Відгуки