uaru

Гідрофільтри для ресторанів

Мангал, розташований у приміщенні, зазвичай доповнюють спеціальною системою димовідведення. Складається вона з димаря та ковпака. Крім цього, однією із складових частин такої системи є гідрофільтр.

Що таке гідрофільтр?

Спеціальні гідрофільтри зазвичай встановлюються над мангалами ресторанів, кафе чи барів. Саме у таких закладах часто готують м'ясо на вугіллі, а фільтр необхідний для якісної вентиляції. Така система є корисною і для інших приміщень, де, наприклад, у вихідні готують шашлик.

Провідною задачею водяних фильтрів чи гідрофільтрів вважається очищення повітря від:

 • іскор;

 • жира;

 • продуктів займання;

 •  дрібних дисперсних часток.

Іскри та жир – найшкідливіші для димоходу елементи.

Якісний гідрофільтр забезпечує:

  • повне усунення кіптяви;
  • усунення жиру на 90%;
  • зниження температури чадного газу до 40 º;
  • повне погашення іскор.

Гідрофільтри виготовляються спеціалізованими виробничими підприємствами, що мають певні сертифікати. Важливою умовою вважається гарантія пожежної безпеки, яку повинен забезпечувати гідрофільтр на об'єкті. Майже всі виробники намагаються виробляти високоефективні пристрої, але, на жаль, це вдається далеко не кожному підприємству. Можна виготовити такий пристрій своїми руками, але встановити саморобний водяний фільтр можна тільки за згодою відповідних органів.

Водяні фільтри для мангалу можуть мати різні елементи, розташовані всередині корпусу. Перелік складових залежить від виробника. І все ж більшість моделей схожі за будовою.

Зазвичай конструкція гідрофільтрів складається з:

  1. зварного геометричного корпусу із вогнестійкого нержавіючого металу;
  2. системи водяного розпилення;
  3. сітчастого іскрогасного фільтра;
  4. лабіринтної жироуловлюючої фільтрації (зазвичай ці вироби виробляють з нержавіючих металів чи з хімічно стійкої кераміки, що дозволяє збільшити експлуатаційний період і зробити роботу фільтра найбільш якісною);
  5. систем відокремлення диму від рідини;
  6. клапана, що подає звичайну воду;
  7. датчиків тиску;
  8. муфт, призначених для відведення забрудненої рідини.

Комплексну систему з гідрофільтром можна встановлювати на сам димар, причому останній може бути будь-якого перерізу (круглого або квадратного). Виробники намагаються дбати про комфортне підключення гідрофільтра до димохідних труб. Зазвичай, це забезпечується оснащенням пристрою спеціальними фланцевими з'єднаннями, які виробляють з нержавіючого металу. За вихідний матеріал тим часом береться 3-міліметровий по товщині куточок.

Електричний привід спеціально налаштовують так, щоб він починав працювати разом із вентиляційним вентилятором. У цей час відкривається клапан, який подає воду.

Існує два основні види пристроїв:

  1. лабіринтний;
  2. сітчастий.

Також розрізняють гідрофільтри:

  • вертикальні;
  • горизонтальні;
  • Z-подібні;
  • П-подібні;
  • Г-подібні;

Принцип дії

У гідрофільтр надходить розігріте до +200 º - +300 ºC  повітря. Спочатку повітряна маса накопичується в ковпаку димаря, водночас частина її починає проходити крізь димар. При попаданні диму починаються процеси очищення.

Спочатку розігріта повітряна маса прямує крізь змішувальну камеру. Під тиском у 2 бари починає подаватися вода. Потім вода починає протікати крізь розпилювальні форсунки. Так відбувається розпорошення води у змішувальній камері. В результаті гарячий повітряний потік починає зволожуватися і охолоджується.

Необхідно також згадати про те, що за тиском води, що подається, слідкує манометр. Крім того, існує редуктор, який регулює тиск відповідно до ситуації.

Далі повітря надходить у секцію, яка наповнена сітчастими іскрогасними фільтрами. Усунення жирових частинок відбувається при проході вологого диму крізь камеру, яка наповнюється жироуловлюючим лабіринтним фільтром.

Потім процес проминає секцію пари з водяною завісою для применшення диму. У відокремлюючий воду секції починає відбуватися рух. Окрема рідина, що ввібрала забруднення, відводиться безпосередньо через клапан. Стік відбувається у каналізаційну систему. Очищене від забруднюючих компонентів охолоджене повітря проходить далі по самому димарю або по вентиляції.

Монтаж

Гідрофільтри зазвичай встановлюють горизонтально. Пристрій розміщують на стіні, на підлозі або під самою стелею. Для монтування на стіну призначені спеціалізовані кронштейни, що фіксують прилад. При необхідності встановлення гідрофільтра під стелею вам знадобляться монтажні рейки та спеціальні шпильки. При цьому рейки фіксуються горизонтально. Потім на них встановлюється сам гидрофильтр.

Що стосується установки на підлогу, в цьому випадку необхідно використовувати підставку - силову раму або тумбу. На них і буде встановлюватися пристрій. На підлогу гідрофільтри краще не встановлювати.

Важливою особливістю функціонування гідрофільтра є зменшення тяги, тобто створення опору вентилятору. Цей опір зазвичай дорівнює 400 Па. Відповідно, при встановленні гідрофільтрів необхідно встановити у вентиляційну систему достатньо потужний вентилятор.

Як вибрати

Вибираючи гідрофільтр, варто орієнтуватись на бюджет, який ви готові виділити на покупку, а також умови роботи кухонного обладнання. Варто визначитись, які можливості пристрою вам потрібні.

Вартість фільтра залежатиме від його функціоналу. У деяких моделях передбачено повну автоматизацію процесу. Запуск здійснює потік повітря, забруднена вода з фільтра сама зливається після закінчення роботи або після закінчення встановленого часу. Водою фільтр також заповнюється автоматично, коли датчик рівня подає сигнал. Спостерігати за роботою водяного фільтра можна за встановленою звуковою або світловою індикацією.

Блок контролює:

  • температуру вхідного та вихідного повітряних потоків;
  • температуру та рівень води;
  • роботу насоса та клапанів, що відповідають за злив та наповнення водою.

Крім того, гідрофільтр, витяжну парасольку або вентиляцію припливу можна відключати вручну. Для бюджетної роботи системи плавно регулюють швидкість повітряного потоку.

Експлуатація

Від правильності використання фільтра залежатиме якість роботи та довговічність пристрою.

Існує перелік необхідних умов технічного обслуговування:

  • заміна води та огляд на предмет протікання повинні проводитися раз на добу;
  • промивання самого фільтра (як і промивання датчика рівня) повинно проводитися в міру забруднення, але не рідше одного разу на місяць.

При ретельному виконанні умов експлуатації, прописаних в інструкції до прилада, він слугуватиме вам довгі роки.

Відгуки